Ennetagem karjääridraamasid! Karjäärikiirabi on avatud!

  • 0

Ennetagem karjääridraamasid! Karjäärikiirabi on avatud!

Tags : 

Karjäärinõustaja Küllike Oja

Karjäärinõustaja Küllike Oja

Teemanädala „Terve karjäär“ raames saavad inimesed üle Eesti testida oma karjääri seisukorda karjäärikiirabis. Nagu meditsiinis, ei tegeleta kiirabis ravimisega, vaid leevendamise ja/või diagnoosimisega ning vajadusel edasisuunamisega.

Nii ka karjäärikiirabis. Karjäärikiirabi on inimesele kõige olulisemate karjääriküsimuste tuvastamine, esialgse info andmine ning vajadusel edasi suunamine asjakohasele teenuseleMe oleme juba suure sammu edasi astunud terviseprobleemide ennetamise teel. Samasugust ennetamistaktikat saame kasutada ka oma karjääri puhul. Ei ole mõistlik oodata, kuni su tervis üles ütleb ( siis ei ole karjäärikiirabis enam nidagi teha), tööandja närvid katkevad või majandussituatsioon asja paika paneb. Teades, kuhu oled teel, oled julgem tegema ise olulisi valikuid ja langetama otsuseid. Ja küsima vajadusel ka abi. Karjäär kui elukestev areng erinevate elurollide kooskõlas, puudutab igaüht. Ei ole olemas karjääriinimesi ja nö tavalisi inimesi. Karjäär on meil kõigil. Kuidas me seda enese jaoks mõtestame, see on erinev.

Ja nii on ka olulised karjääriküsimused väga erinevad. Sõltuvad inimese vanusest, elusituatsioonist, julgusest. Need võivad puudutada enesetäiendamisvõimalusi või karjäärisuuna muutust, tööotsinguid või motivatsioonikriisi. Pole harv ka vajadus süveneda põhjalikumalt iseenda olemusse, saada teadlikumast enda võimetest ja annetest. Loomulikult leiab iga inimene ka ise eeltoodud küsimustele vastused. Karjäärinõustaja ei olegi tark mees taskus, kes ette ütleb, mida ja kuidas. Tavaliselt on ta hoopis naine, kes nõu üldse ei anna. Neutraalse partnerina oskab ta sind juhtida sinu enda lahendusteradadele. Ja tulemusena, omades ülevaadet olulisest olnust, olevast ja soovitavast tulevikust, on hoopis turvalisem oma teed käia.

Julgustan igas eas inimesi avastama ja kasutama karjäärinõustamist, et ennetada tõsisemaid karjääridraamasid. Elus ei ole võimalik kõike ette planeerida. Kuid oma elust ei ole mõtet teha ka loteriimängu. Tere tulemast!

Karjäärikiirabi Tallinnas
Tallinnas ootab karjäärikiirabi külastajaid 26. märtsil kl 11.00 – 17.00, Euroopa Hotelli fuajees. Kohal on karjäärispetsialistid ja nõustajad Rajaleidjast, Manpower OÜst, Töötukassast, Hariduse Tehnoloogia Sihtasutusest, Europassi Keskusest, Eesti Karjäärinõustajate Ühingust.

Karjäärikiirabi Tartus

Tartus oodatakse nõuküsijaid 25. märtsil, 14.00 – 20.00. Kohal on karjäärispetsialistid ja nõustajad teiste hulgas Rajaleidjast, Manpower OÜst, Töötukassast, Europassi Keskusest, Eesti Karjäärinõustajate Ühingust, Tartu Ülikoolist.

Vaata ka kus ja kunas saad minna karjäärikiirabisse ja osaleda loengutes kõigis Eesti maakondades

 

– Tutvu meie partneritega, kes sind karjääriplaneerimisel aidata saavad

– Alusta iseseisvalt – teemanädala materjalid, videod leiad siit.